Stomatochirurgia

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

Stomatológia nie je len o ošetrení zubov, zubných náhradách a dentálnej hygiene. Často je potrebné spraviť v ústnej dutine aj závažné chirurgické zákroky. Práve vďaka nim možno výrazne zvýšiť kvalitu života aj v prípadoch, ktoré v minulosti neboli riešiteľné. Všetky takéto chirurgické výkony na zuboch, čeľustiach a mäkkých tkanivách zaraďujeme do zubnej chirurgie, teda stomatochirurgie. Dnes sú už tieto chirurgické zákroky, ako napríklad extrakcie osmičiek úplne bežné a vďaka moderným technológiám aj bezbolestné.

Najbežnejšie zákroky zubnej chirurgie

Medzi najčastejšie zákroky v stomatochirurgii patria

Extrakcie zubov a zalomených koreňov zubov

Tento zákrok predstavuje vybratie zuba z jeho zubného lôžka mechanickým pôsobením. Vykonáva sa v prípade, ak sa už zub nedá zachrániť. Extrakcie vždy vykonávame v lokálnej anestézii a sú bezbolestné. 

Extrakcie zubov múdrosti

Extrakcie zubov múdrosti aj komplikované extrakcie vrastených zubov múdrosti sú zákroky, ktoré absolvovala alebo absolvuje väčšina z nás. Vďaka profesionálnemu prístupu našich skúsených zubárov a lokálnej anestézii sú úplne bezbolestné. 

Odstránenie dentálnej cysty

Tvorí sa v ústnej dutine. Dentálne cysty sú často výsledkom zápalov alebo problémov po vytrhnutí zuba, či výsledkom nesprávnej starostlivosti. Odstránenie dentálnej cysty je záležitosťou niekoľkých desiatok minút. Prestane vám znepríjemňovať život, a  navyše cystu analyzujeme histologicky, aby sme vylúčili prípadnú možnosť rakovinového bujnenia. 

Kyretáž parodontitídy

parodontitída je ochorenie, ktoré postihuje v súčasnosti vysoké percento populácie. Prejavuje sa krvácaním ďasien, hnisaním a v konečnej fáze aj kývaním a vypadávaním zubov. Zastaviť tento proces dokáže kyretáž parodontitídy. To znamená dokonalé vyčistenie chrupu aj medzizubných priestorov, odstránenie zubného kameňa a zamedzenie jeho usádzaniu. 

Naše referencie

Vynikajúce
Na základe 150 recenzií
Katarina Šmigovska
Katarina Šmigovska
5. Marec, 2024.
Dňa 4.3 som navštívila vašu pohotovostnú ambulanciu kde ma vyšetril Dr. Assad. Som nadmierne spokojná, bol maximálne profesionálny a som rada, že som natrafila na takého pána zubára. Taktiež nemôžem nespomenúť perfektný prístup celej kliniky. Určite odporúčam, ja sa zubárov bojím ale tomuto zubárovi pôjdem bez strachu.
12TOM601
12TOM601
15. Február, 2024.
Personál veľmi milý. Po prehliadke a OPG snímke som bol informovaný o možných postupoch liečby. Samotný zákrok vďaka anestézii bezbolestný. Peňaženka zaplakala, stým som však rátal. Nenávidím zubnú kliniku ale tu mi bolo fajn a tá hodina mi rýchlo zbehla. Odporúčam. Aj skrz nádherný úsmev slečny na recepcii, ktorý mi spríjemnil deň. 🙃
Jolana Sedlakova
Jolana Sedlakova
13. Február, 2024.
Boli sme s dcérou 8 ročnou na pohotovosti a super, pozitívna skúsenosť 👌 Bez dlhého čakania, pán doktor aj sestrička boli veľmi milí, trhanie zubu prebehlo rýchlo, bez stresu a strachu. Takže super. Ďakujeme a odporúčam
Slavka Gazovicova
Slavka Gazovicova
27. Január, 2024.
Dnes podvečer som navštívila po silnej bolesti túto kliniku.Vrelo odporúčam a to ja mám panický strach zo zubárov 🙏.Tak milý doktor a sestrička je tam ,že som odchádzala fakt s úsmevom 🥰.Ďakujem Vám

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.