Endodoncia

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

Čo je to endodoncia a kedy je potrebná?

Endodoncia, nazývaná aj liečba alebo ošetrenie koreňových kanálikov je zákrok na zube, ktorý sa vykonáva pri zápale zubnej drene alebo zápale zubného lôžka. Cieľom tohto zákroku je vyčistiť kanálik od zapálených tkanív a baktérií.

Zapálenú alebo infikovanú zubnú dreň môže spôsobiť kaz, keď sa zub začne štiepať, praskať, rôzne poranenia zubu, alebo dokonca nepretržité zubné zákroky na zube. Liečba koreňových kanálikov je veľmi často uskutočniteľnou, a dokonca praktickou metódou záchrany zuba. Je to zároveň často jediná možnosť záchrany zuba pred vytiahnutím – extrakciou a zároveň zabraňuje šíreniu infekcií a baktérií zo zapáleného zuba do tela a následne ďalším možným zdravotným komplikáciám.

Účelom endodoncie je eliminovať bolesť, citlivosť alebo nepohodlie, a zároveň udržať zub v ústach pacienta. Ak bude liečba úspešná, ochráni vaše celkové zdravie, pretože neošetrená zubná infekcia môže viesť k nebezpečnejším problémom, ako sú abscesy alebo dokonca sepsa.

Hlavným cieľom liečby koreňových kanálikov je záchrana prirodzeného zuba, čo je vždy výhodnejšie ako jeho vytrhnutie. Aj keď existujú rôzne spôsoby, ako účinne a esteticky nahradiť chýbajúci zub, mala by to byť vždy posledná možnosť, ktorú si zubný lekár vyberie. Extrakcia zubu sa zvolí, až keď bude zrejmé, že zub už nie je možné zachrániť. Odumretý prírodný zub ponúka v ústach výhody oproti umelej náhrade. Môže napríklad pomôcť ukotviť ďalšie susedné zuby. Môže byť tiež potrebný pri nastavovaní mostíka, kde je medzi dvoma prírodnými zubami pripevnený umelý zub.

Ako prebieha endodoncia?

Endodontické ošetrenie prebieha v niekoľkých sedeniach:

  1. Počas prvej návštevy zubného lekára prebehne lokalizácia dreňovej dutiny, jej sprístupnenie a následné odstránenie zapálenej zubnej drene alebo jej zvyškov z dutiny a koreňových kanálikov. Následne prebieha čistenie zubných kanálikov, kedy sú koreňové kanáliky mechanicky a chemicky vyčistené. Potom sa aplikuje hojivá vložka a zub sa pomocou dočasnej výplne uzatvorí na dobu potrebnú na preliečenie zápalu.
  2. Na druhom sedení sú koreňové kanáliky opätovne mechanicky a chemicky vyčistené a vyplnené.
  3. Na poslednom sedení sa vykoná výplňová terapia chýbajúceho zubného tkaniva a zub sa uzavrie.

Naše referencie

Vynikajúce
Na základe 150 recenzií
Katarina Šmigovska
Katarina Šmigovska
5. Marec, 2024.
Dňa 4.3 som navštívila vašu pohotovostnú ambulanciu kde ma vyšetril Dr. Assad. Som nadmierne spokojná, bol maximálne profesionálny a som rada, že som natrafila na takého pána zubára. Taktiež nemôžem nespomenúť perfektný prístup celej kliniky. Určite odporúčam, ja sa zubárov bojím ale tomuto zubárovi pôjdem bez strachu.
12TOM601
12TOM601
15. Február, 2024.
Personál veľmi milý. Po prehliadke a OPG snímke som bol informovaný o možných postupoch liečby. Samotný zákrok vďaka anestézii bezbolestný. Peňaženka zaplakala, stým som však rátal. Nenávidím zubnú kliniku ale tu mi bolo fajn a tá hodina mi rýchlo zbehla. Odporúčam. Aj skrz nádherný úsmev slečny na recepcii, ktorý mi spríjemnil deň. 🙃
Jolana Sedlakova
Jolana Sedlakova
13. Február, 2024.
Boli sme s dcérou 8 ročnou na pohotovosti a super, pozitívna skúsenosť 👌 Bez dlhého čakania, pán doktor aj sestrička boli veľmi milí, trhanie zubu prebehlo rýchlo, bez stresu a strachu. Takže super. Ďakujeme a odporúčam
Slavka Gazovicova
Slavka Gazovicova
27. Január, 2024.
Dnes podvečer som navštívila po silnej bolesti túto kliniku.Vrelo odporúčam a to ja mám panický strach zo zubárov 🙏.Tak milý doktor a sestrička je tam ,že som odchádzala fakt s úsmevom 🥰.Ďakujem Vám

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.