Endodoncia

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

Čo je to endodoncia a kedy je potrebná?

Endodoncia, nazývaná aj liečba alebo ošetrenie koreňových kanálikov je zákrok na zube, ktorý sa vykonáva pri zápale zubnej drene alebo zápale zubného lôžka. Cieľom tohto zákroku je vyčistiť kanálik od zapálených tkanív a baktérií.

Zapálenú alebo infikovanú zubnú dreň môže spôsobiť kaz, keď sa zub začne štiepať, praskať, rôzne poranenia zubu, alebo dokonca nepretržité zubné zákroky na zube. Liečba koreňových kanálikov je veľmi často uskutočniteľnou, a dokonca praktickou metódou záchrany zuba. Je to zároveň často jediná možnosť záchrany zuba pred vytiahnutím – extrakciou a zároveň zabraňuje šíreniu infekcií a baktérií zo zapáleného zuba do tela a následne ďalším možným zdravotným komplikáciám.

Účelom endodoncie je eliminovať bolesť, citlivosť alebo nepohodlie, a zároveň udržať zub v ústach pacienta. Ak bude liečba úspešná, ochráni vaše celkové zdravie, pretože neošetrená zubná infekcia môže viesť k nebezpečnejším problémom, ako sú abscesy alebo dokonca sepsa.

Hlavným cieľom liečby koreňových kanálikov je záchrana prirodzeného zuba, čo je vždy výhodnejšie ako jeho vytrhnutie. Aj keď existujú rôzne spôsoby, ako účinne a esteticky nahradiť chýbajúci zub, mala by to byť vždy posledná možnosť, ktorú si zubný lekár vyberie. Extrakcia zubu sa zvolí, až keď bude zrejmé, že zub už nie je možné zachrániť. Odumretý prírodný zub ponúka v ústach výhody oproti umelej náhrade. Môže napríklad pomôcť ukotviť ďalšie susedné zuby. Môže byť tiež potrebný pri nastavovaní mostíka, kde je medzi dvoma prírodnými zubami pripevnený umelý zub.

Ako prebieha endodoncia?

Endodontické ošetrenie prebieha v niekoľkých sedeniach:

  1. Počas prvej návštevy zubného lekára prebehne lokalizácia dreňovej dutiny, jej sprístupnenie a následné odstránenie zapálenej zubnej drene alebo jej zvyškov z dutiny a koreňových kanálikov. Následne prebieha čistenie zubných kanálikov, kedy sú koreňové kanáliky mechanicky a chemicky vyčistené. Potom sa aplikuje hojivá vložka a zub sa pomocou dočasnej výplne uzatvorí na dobu potrebnú na preliečenie zápalu.
  2. Na druhom sedení sú koreňové kanáliky opätovne mechanicky a chemicky vyčistené a vyplnené.
  3. Na poslednom sedení sa vykoná výplňová terapia chýbajúceho zubného tkaniva a zub sa uzavrie.

Naše referencie

Na základe 112 recenzií
Marcela kiliková
Marcela kiliková
21. Január, 2023.
Vynikajúci Pán doktor 👍 skvelý prístup
Kristína Mikulová
Kristína Mikulová
7. Január, 2023.
Dnes (7.1.) sme boli na pohotovosti so synom, a musím povedať, že výborný prístup. Už od pani na recepcii, cez sestričku až po ošetrujúceho lekára. Ďakujeme za Vašu trpezlivosť s malým ❤️ (hodinu sme ho nevedeli presvedčiť aby otvoril ústa) . Ďakujeme ešte raz 😊
Sam sam
Sam sam
29. December, 2022.
Skvelé miesto na ošetrenie zubov 👌👌Neskutočne ústretový a príjemný personál. Vrelo odporúčam!!
Pavol Hideghety
Pavol Hideghety
5. December, 2022.
Úžasné. Jednoducho super doktorka a super sestrička. Ďakujeme😘
Frantíšek Morávek
Frantíšek Morávek
30. Október, 2022.
Dnes 30.10.2022 som si nechal vytrhnúť dolnu osmicku na pravej strane vlastne, už len boľavé koreňové pozostatky. Ešte pred zákrokom urobený snímok a potom určite čakanie s obavou na vtup do ambulancie pred zakrokom ako to bude ďalej . Inekcia a potom zakrok ktory netrval snáď ani dve minúty, keď mi oznamil pan doktor Kolyada ze môžem z kresla, ani som tomu nechcel veriť. Som nadmieru spokojny s jeho vykonom, pristupom a aj jeho sestričky. Este raz veľké dakujem. František Morávek
Monika Kvapilova
Monika Kvapilova
26. Október, 2022.
Maximální spokojenost. Perfektní přístup celého personálu
Martin Moravčík
Martin Moravčík
24. Jún, 2022.
Príjemné prostredie, profesionálny prístup, spokojnosť nadovšetko. Pred zákrokom je možnosť dostať plyšáka keď sa bojíte zubárov. Ale nakoniec nebolo ani treba lebo všetko prebehlo bezbolestne:) + Nedá mi nezareagovať na samozvane duševne chorého pána Peter Gresko - Vás sme mali už možnosť viacerí pacienti vidieť a zažiť. Prosím nabudúce neblokujte pacientov svojimi výmyslami a dovoľte stomatológii nech ,nás skutočných pacientov, ošetria. Ak máte reálne problémy, navštívte prosím tú správnu ambulanciu, kde Vám naordinujú patričnú liečbu. Očividne z vašich recenzií neobľubujete stomatológie, ale to je zrejme váš problém, nie ich.

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.