Endodoncia

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

Čo je to endodoncia a kedy je potrebná?

Endodoncia, nazývaná aj liečba alebo ošetrenie koreňových kanálikov je zákrok na zube, ktorý sa vykonáva pri zápale zubnej drene alebo zápale zubného lôžka. Cieľom tohto zákroku je vyčistiť kanálik od zapálených tkanív a baktérií.

Zapálenú alebo infikovanú zubnú dreň môže spôsobiť kaz, keď sa zub začne štiepať, praskať, rôzne poranenia zubu, alebo dokonca nepretržité zubné zákroky na zube. Liečba koreňových kanálikov je veľmi často uskutočniteľnou, a dokonca praktickou metódou záchrany zuba. Je to zároveň často jediná možnosť záchrany zuba pred vytiahnutím – extrakciou a zároveň zabraňuje šíreniu infekcií a baktérií zo zapáleného zuba do tela a následne ďalším možným zdravotným komplikáciám.

Účelom endodoncie je eliminovať bolesť, citlivosť alebo nepohodlie, a zároveň udržať zub v ústach pacienta. Ak bude liečba úspešná, ochráni vaše celkové zdravie, pretože neošetrená zubná infekcia môže viesť k nebezpečnejším problémom, ako sú abscesy alebo dokonca sepsa.

Hlavným cieľom liečby koreňových kanálikov je záchrana prirodzeného zuba, čo je vždy výhodnejšie ako jeho vytrhnutie. Aj keď existujú rôzne spôsoby, ako účinne a esteticky nahradiť chýbajúci zub, mala by to byť vždy posledná možnosť, ktorú si zubný lekár vyberie. Extrakcia zubu sa zvolí, až keď bude zrejmé, že zub už nie je možné zachrániť. Odumretý prírodný zub ponúka v ústach výhody oproti umelej náhrade. Môže napríklad pomôcť ukotviť ďalšie susedné zuby. Môže byť tiež potrebný pri nastavovaní mostíka, kde je medzi dvoma prírodnými zubami pripevnený umelý zub.

Ako prebieha endodoncia?

Endodontické ošetrenie prebieha v niekoľkých sedeniach:

  1. Počas prvej návštevy zubného lekára prebehne lokalizácia dreňovej dutiny, jej sprístupnenie a následné odstránenie zapálenej zubnej drene alebo jej zvyškov z dutiny a koreňových kanálikov. Následne prebieha čistenie zubných kanálikov, kedy sú koreňové kanáliky mechanicky a chemicky vyčistené. Potom sa aplikuje hojivá vložka a zub sa pomocou dočasnej výplne uzatvorí na dobu potrebnú na preliečenie zápalu.
  2. Na druhom sedení sú koreňové kanáliky opätovne mechanicky a chemicky vyčistené a vyplnené.
  3. Na poslednom sedení sa vykoná výplňová terapia chýbajúceho zubného tkaniva a zub sa uzavrie.

Naše referencie

Na základe 98 recenzií.
Helena Žilinská
Helena Žilinská
6. Apríl, 2022.
S touto pohotovosťou mám iba dobré skúsenosti. Takmer žiadne čakanie, dostupné parkovanie. Pri mojej poslednej návšteve mala službu veľmi príjemná a empatická pani doktorka Kučeráková, ošetrenie bolo takmer bezbolestné, i tá anestéza bolela oveľa menej, ako inde 🙂
SpeedyGonzalez
SpeedyGonzalez
30. Marec, 2022.
Mal som veľké bolesti zubu. V celej ba ma nechceli zobrať bez objednania tak som skúsil prísť do 24 dental (možné bolo prísť az po 4tej pohotovosť) Pani doktorka veľmi príjemná sestrička rovnako. Nakoľko mam panický strach zo zubárov pristup mali veľmi príjemný a odborný. 165eur je síce myslím veľká suma za vytrhnutie zubu ale inač 100percent spokojnosť.
Vladi Junior
Vladi Junior
12. Február, 2022.
Som veľmi pokojný s pohotovosťou 24dental . Sobota zavolal som že ma bolí zub - odpoved že ma ihneď bezproblémovo príjmu , parkovanie zadarmo pred ordináciou . Doktor mi všetko vysvetlil , urobil röntgen boľavého zuba , dal mi na výber z možnosti, ako ho ošetriť . Za chvíľu som bol bezbolestne ošetrený a poučený ako sa po zákroku starať chrup . Dostal som doklad o úhrade , správu od lekára o zákroku a na email röntgenový snímok . Skvelé - bezbolestne a okamžite ošetrenie - odporúčam - otvorený sú každý deň a aj sviatky .
Mary N
Mary N
1. Február, 2022.
Isla som so zapalenym zubom, nakoniec vysvitlo, ze je to deravy zub mudrosti. Kedze mam traumu a otrasny zazitok z predosleho trhania osmicky, velmi som sa bala. Pani Doktorka bola TOP! Zub vytiahla uplne paradne behom par minut! Pekne vravela co sa ide robit a ukludnila. Ani si nepamatam ked som isla s takym pozitivnym pocitom od zubara! Srdecna vdaka!
Miroslav Molnar
Miroslav Molnar
27. Január, 2022.
Za mna top služby aj personál veľmi rad rám chodím ďakujem za všetko
Ján Krišo
Ján Krišo
24. Január, 2022.
Maximalna spokojnost 🙂
nattytuu turcaniova
nattytuu turcaniova
20. Január, 2022.
vau ☺️ prvý krát čo som išla od zubára s úsmevom na tvári ☺️ Pani doktorka úžasná celkový dojem SUPER
Tomas Visnovec
Tomas Visnovec
20. Január, 2022.
Prijemna sestricka aj lekarka, profesionalny pristup.
Fero Zaruba
Fero Zaruba
14. Január, 2022.
Boli sme veľmi spokojný a vrele odporúčame r.Zárubová.

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.