Ozónoterapia – liečba zubov ozónom

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

V stomatológii 24dental používame prístroj OZONYTRON XJe to najpredávanejšia značka ozónovej terapie v Európe.

Čo je ozón:
Ozón je modrý plyn, ktorý je hustejší ako vzduch. Má silné oxidačné účinky a je jedným z najúčinnejších dezinfekčných prostriedkov. Stomatológia využíva ozón už niekoľko rokov na neinvazívnu, bezbolestnú liečbu zubného kazu bez vŕtania.

OZONYTRON X

Je prístroj, ktorý využíva ozón k prevencii, ale aj pri samotných zákrokoch. Ozón pomáha likvidovať baktérie, ktoré spôsobujú kaz, zápal a bolesti zubov, ochorenie ďasien a pomáha odstraňovať nepríjemný zápach v ústach.

  • Dokážeme Vám ním vydezinfikovať aj zub, v ktorom bol hlboký kaz a predísť tak vyberaniu nervov zo zuba.
  • Ak je už infekcia v koreňovom kanáliku, pomocou Ozonytronu X ho dokážeme vydezinfikovať, aby sme takýto zub nemuseli vytrhnúť.
  • U detí ozónom vydezinfikujeme zub pred pečatením zubov, aby sa pod pečatidlom nepokazil.
  • Ozón po 20 sekundách likviduje 99,9 % bakteriálnej flóry v zubnom kaze, spôsobujúcej vlastný proces kazovosti
  • Účinný pri zastavení rastu herpesov, áft a pri zápale ďasien – urýchlenie hojenia a analgetický účinok
  • Ošetrenie citlivých krčkov ozónom, účinok do 5 minút a pôsobenie cca 1/2 roka, v závislosti na hygiene a technike čistenia zubov
  • Opakovanou aplikáciou ozónu vieme znížiť citlivosť Vašich zubov (ich krčkov)

Rýchlo a bez bolesti?

Áno, ošetrenie je rýchle a bezbolestné. Procedúra trvá 25-40 sekúnd na jeden zub. Aplikáciou ozónu sa dosiahne odstránenie kazotvorných baktérií. Zubný kaz Vám dokážeme ošetriť bez bolestivého a nepríjemného vŕtania, bez nepríjemných zvukov a vibrácií.

Aké výhody prináša ozónová mezóda odstránenia kazov? 

Ozónová metóda sa dá aplikovať pri oprave väčšiny menších zubných kazov bez toho, aby ste museli očakávať pocit akejkoľvek bolesti. Nejedná sa o vŕtanie, ale o likvidáciu baktérií pomocou ozónu. Šetrí sa tak aj samotný zub. Navyše, ošetrenie Ozonytronom X pomáha predchádzať demineralizácii zubov. Ozón takto  podporuje prirodzený „samočistiaci“ systém v ústach. Ničí sírové súčasti na bezzápachové a tým umožňuje čerstvejší dych.  

Naše referencie

Na základe 112 recenzií
Marcela kiliková
Marcela kiliková
21. Január, 2023.
Vynikajúci Pán doktor 👍 skvelý prístup
Kristína Mikulová
Kristína Mikulová
7. Január, 2023.
Dnes (7.1.) sme boli na pohotovosti so synom, a musím povedať, že výborný prístup. Už od pani na recepcii, cez sestričku až po ošetrujúceho lekára. Ďakujeme za Vašu trpezlivosť s malým ❤️ (hodinu sme ho nevedeli presvedčiť aby otvoril ústa) . Ďakujeme ešte raz 😊
Sam sam
Sam sam
29. December, 2022.
Skvelé miesto na ošetrenie zubov 👌👌Neskutočne ústretový a príjemný personál. Vrelo odporúčam!!
Pavol Hideghety
Pavol Hideghety
5. December, 2022.
Úžasné. Jednoducho super doktorka a super sestrička. Ďakujeme😘
Frantíšek Morávek
Frantíšek Morávek
30. Október, 2022.
Dnes 30.10.2022 som si nechal vytrhnúť dolnu osmicku na pravej strane vlastne, už len boľavé koreňové pozostatky. Ešte pred zákrokom urobený snímok a potom určite čakanie s obavou na vtup do ambulancie pred zakrokom ako to bude ďalej . Inekcia a potom zakrok ktory netrval snáď ani dve minúty, keď mi oznamil pan doktor Kolyada ze môžem z kresla, ani som tomu nechcel veriť. Som nadmieru spokojny s jeho vykonom, pristupom a aj jeho sestričky. Este raz veľké dakujem. František Morávek
Monika Kvapilova
Monika Kvapilova
26. Október, 2022.
Maximální spokojenost. Perfektní přístup celého personálu
Martin Moravčík
Martin Moravčík
24. Jún, 2022.
Príjemné prostredie, profesionálny prístup, spokojnosť nadovšetko. Pred zákrokom je možnosť dostať plyšáka keď sa bojíte zubárov. Ale nakoniec nebolo ani treba lebo všetko prebehlo bezbolestne:) + Nedá mi nezareagovať na samozvane duševne chorého pána Peter Gresko - Vás sme mali už možnosť viacerí pacienti vidieť a zažiť. Prosím nabudúce neblokujte pacientov svojimi výmyslami a dovoľte stomatológii nech ,nás skutočných pacientov, ošetria. Ak máte reálne problémy, navštívte prosím tú správnu ambulanciu, kde Vám naordinujú patričnú liečbu. Očividne z vašich recenzií neobľubujete stomatológie, ale to je zrejme váš problém, nie ich.

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.