Ozónoterapia – liečba zubov ozónom

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

V stomatológii 24dental používame prístroj OZONYTRON XJe to najpredávanejšia značka ozónovej terapie v Európe.

Čo je ozón:
Ozón je modrý plyn, ktorý je hustejší ako vzduch. Má silné oxidačné účinky a je jedným z najúčinnejších dezinfekčných prostriedkov. Stomatológia využíva ozón už niekoľko rokov na neinvazívnu, bezbolestnú liečbu zubného kazu bez vŕtania.

OZONYTRON X

Je prístroj, ktorý využíva ozón k prevencii, ale aj pri samotných zákrokoch. Ozón pomáha likvidovať baktérie, ktoré spôsobujú kaz, zápal a bolesti zubov, ochorenie ďasien a pomáha odstraňovať nepríjemný zápach v ústach.

  • Dokážeme Vám ním vydezinfikovať aj zub, v ktorom bol hlboký kaz a predísť tak vyberaniu nervov zo zuba.
  • Ak je už infekcia v koreňovom kanáliku, pomocou Ozonytronu X ho dokážeme vydezinfikovať, aby sme takýto zub nemuseli vytrhnúť.
  • U detí ozónom vydezinfikujeme zub pred pečatením zubov, aby sa pod pečatidlom nepokazil.
  • Ozón po 20 sekundách likviduje 99,9 % bakteriálnej flóry v zubnom kaze, spôsobujúcej vlastný proces kazovosti
  • Účinný pri zastavení rastu herpesov, áft a pri zápale ďasien – urýchlenie hojenia a analgetický účinok
  • Ošetrenie citlivých krčkov ozónom, účinok do 5 minút a pôsobenie cca 1/2 roka, v závislosti na hygiene a technike čistenia zubov
  • Opakovanou aplikáciou ozónu vieme znížiť citlivosť Vašich zubov (ich krčkov)

Rýchlo a bez bolesti?

Áno, ošetrenie je rýchle a bezbolestné. Procedúra trvá 25-40 sekúnd na jeden zub. Aplikáciou ozónu sa dosiahne odstránenie kazotvorných baktérií. Zubný kaz Vám dokážeme ošetriť bez bolestivého a nepríjemného vŕtania, bez nepríjemných zvukov a vibrácií.

Aké výhody prináša ozónová mezóda odstránenia kazov? 

Ozónová metóda sa dá aplikovať pri oprave väčšiny menších zubných kazov bez toho, aby ste museli očakávať pocit akejkoľvek bolesti. Nejedná sa o vŕtanie, ale o likvidáciu baktérií pomocou ozónu. Šetrí sa tak aj samotný zub. Navyše, ošetrenie Ozonytronom X pomáha predchádzať demineralizácii zubov. Ozón takto  podporuje prirodzený „samočistiaci“ systém v ústach. Ničí sírové súčasti na bezzápachové a tým umožňuje čerstvejší dych.  

Naše referencie

Vynikajúce
Na základe 150 recenzií
Katarina Šmigovska
Katarina Šmigovska
5. Marec, 2024.
Dňa 4.3 som navštívila vašu pohotovostnú ambulanciu kde ma vyšetril Dr. Assad. Som nadmierne spokojná, bol maximálne profesionálny a som rada, že som natrafila na takého pána zubára. Taktiež nemôžem nespomenúť perfektný prístup celej kliniky. Určite odporúčam, ja sa zubárov bojím ale tomuto zubárovi pôjdem bez strachu.
12TOM601
12TOM601
15. Február, 2024.
Personál veľmi milý. Po prehliadke a OPG snímke som bol informovaný o možných postupoch liečby. Samotný zákrok vďaka anestézii bezbolestný. Peňaženka zaplakala, stým som však rátal. Nenávidím zubnú kliniku ale tu mi bolo fajn a tá hodina mi rýchlo zbehla. Odporúčam. Aj skrz nádherný úsmev slečny na recepcii, ktorý mi spríjemnil deň. 🙃
Jolana Sedlakova
Jolana Sedlakova
13. Február, 2024.
Boli sme s dcérou 8 ročnou na pohotovosti a super, pozitívna skúsenosť 👌 Bez dlhého čakania, pán doktor aj sestrička boli veľmi milí, trhanie zubu prebehlo rýchlo, bez stresu a strachu. Takže super. Ďakujeme a odporúčam
Slavka Gazovicova
Slavka Gazovicova
27. Január, 2024.
Dnes podvečer som navštívila po silnej bolesti túto kliniku.Vrelo odporúčam a to ja mám panický strach zo zubárov 🙏.Tak milý doktor a sestrička je tam ,že som odchádzala fakt s úsmevom 🥰.Ďakujem Vám

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.