Bielenie zubov

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

Bielenie zubov je procedúra používaná v kozmetickej stomatológii, vďaka ktorej dosiahneme bledšiu až žiarivejšiu farbu zubov. Patrí medzi najvyhľadávanejšie procedúry pacientov zubných kliník. A je to celkom pochopiteľné – belšie zuby sú rýchlou a zaručenou cestou ku krajšiemu a zdravšie pôsobiacemu úsmevu. S krajším úsmevom sa prirodzene zvyšuje aj vaše sebavedomie. Častejšie a srdečnejšie sa smejete a do života si tak vpúšťate viac radosti a šťastia.

Šedý či žltý tón, ktorý vnímame na zuboch ako nežiadúci, je zmena pigmentácie zubnej skloviny. Tá je do určitej miery prirodzená. S pribúdajúcim vekom totiž dochádza k zmenám minerálnej štruktúry zubnej skloviny, ktorá stráca svoju priepustnosť a opticky tmavne. 

Na zmene zafarbenia zubov sa tiež podieľajú ďalšie faktory – strava či nápoje, baktérie, ochorenia, dedičnosť, ale aj niektoré lieky. Významným faktorom je aj fajčenie.

Je domáce bielenie zubov efektívne a bezpečné?

Procedúry so sódou bikarbónou a citrónmi, silnými bieliacimi pastami, práškami, ústnymi vodami, alebo aj dlahy, ktoré neboli vyhotovené na mieru zubným lekárom, sú extrémne nebezpečné. Hrozí spálenie ďasien, silné poškodenie skloviny, ktoré ústi do zvýšeného rizika vzniku kazov a zlomenín zubov v dôsledku ich oslabenia. Neodborné bielenie zubov môže tiež zvýšiť ich citlivosť. 

Bežne dostupné bieliace pasty nemajú dostatok účinných látok a výsledok takzvaného bielenia je nebadaný alebo častokrát žiadny. Zdanlivá úspora času a peňazí pri neodbornom bielení zubov vás, paradoxne, môže vyjsť poriadne draho.

Ambulantné bielenie zubov

Nie každý chrup bielenie znesie, preto zubný lekár alebo dentálna hygienička na prvom stretnutí zhodnotia, či je bielenie pre Vás vhodné. V ambulancii bielenie prebieha pod dozorom odborníkov, preto je v porovnaní s domácim nielen účinné, ale aj bezpečné.

Najúčinnejšou metódou ambulantného bielenia zubov je bielenie pomocou látky s vysokým obsahom peroxidu vodíka. My v stomatológii 24Dental na to používame Opalescence BOOST, 40 %. Túto metódu vykonáva len špecializovaný lekár a diplomovaný dentálny hygienik. Výsledok je okamžite viditeľný. 

Bielenie mŕtvych zubov

Bielenie mŕtvych zubov alebo zubov po endodontickom ošetrení sa vykonáva pomocou vnútorného bielenia. Metóda vnútorného bielenia zubov sa využíva pri zuboch, ktoré boli v minulosti endodonticky ošetrené. Mŕtvy zub má tendenciu stmavnúť z rôznych dôvodov, no všetky príčiny jeho tmavnutia sa nachádzajú vo vnútri samotného zuba. Z tohto dôvodu je klasické bielenie neúčinné a je potrebné aplikovať bieliaci materiál priamo do vnútra zuba. Vnútorné bielenie zubov samozrejme vykonávame aj u nás v stomatológii 24Dental.

Šedý či žltý tón, ktorý vnímame na zuboch ako nežiadúci, je zmena pigmentácie zubnej skloviny. Tá je do určitej miery prirodzená. S pribúdajúcim vekom totiž dochádza k zmenám minerálnej štruktúry zubnej skloviny, ktorá stráca svoju priepustnosť a opticky tmavne. 

Na zmene zafarbenia zubov sa tiež podieľajú ďalšie faktory – strava či nápoje, baktérie, ochorenia, dedičnosť, ale aj niektoré lieky. Významným faktorom je aj fajčenie.

Naše referencie

Na základe 112 recenzií
Marcela kiliková
Marcela kiliková
21. Január, 2023.
Vynikajúci Pán doktor 👍 skvelý prístup
Kristína Mikulová
Kristína Mikulová
7. Január, 2023.
Dnes (7.1.) sme boli na pohotovosti so synom, a musím povedať, že výborný prístup. Už od pani na recepcii, cez sestričku až po ošetrujúceho lekára. Ďakujeme za Vašu trpezlivosť s malým ❤️ (hodinu sme ho nevedeli presvedčiť aby otvoril ústa) . Ďakujeme ešte raz 😊
Sam sam
Sam sam
29. December, 2022.
Skvelé miesto na ošetrenie zubov 👌👌Neskutočne ústretový a príjemný personál. Vrelo odporúčam!!
Pavol Hideghety
Pavol Hideghety
5. December, 2022.
Úžasné. Jednoducho super doktorka a super sestrička. Ďakujeme😘
Frantíšek Morávek
Frantíšek Morávek
30. Október, 2022.
Dnes 30.10.2022 som si nechal vytrhnúť dolnu osmicku na pravej strane vlastne, už len boľavé koreňové pozostatky. Ešte pred zákrokom urobený snímok a potom určite čakanie s obavou na vtup do ambulancie pred zakrokom ako to bude ďalej . Inekcia a potom zakrok ktory netrval snáď ani dve minúty, keď mi oznamil pan doktor Kolyada ze môžem z kresla, ani som tomu nechcel veriť. Som nadmieru spokojny s jeho vykonom, pristupom a aj jeho sestričky. Este raz veľké dakujem. František Morávek
Monika Kvapilova
Monika Kvapilova
26. Október, 2022.
Maximální spokojenost. Perfektní přístup celého personálu
Martin Moravčík
Martin Moravčík
24. Jún, 2022.
Príjemné prostredie, profesionálny prístup, spokojnosť nadovšetko. Pred zákrokom je možnosť dostať plyšáka keď sa bojíte zubárov. Ale nakoniec nebolo ani treba lebo všetko prebehlo bezbolestne:) + Nedá mi nezareagovať na samozvane duševne chorého pána Peter Gresko - Vás sme mali už možnosť viacerí pacienti vidieť a zažiť. Prosím nabudúce neblokujte pacientov svojimi výmyslami a dovoľte stomatológii nech ,nás skutočných pacientov, ošetria. Ak máte reálne problémy, navštívte prosím tú správnu ambulanciu, kde Vám naordinujú patričnú liečbu. Očividne z vašich recenzií neobľubujete stomatológie, ale to je zrejme váš problém, nie ich.

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.