Dentálna hygiena

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

Dentálna hygiena je odborné a dôsledné čistenie ústnej dutiny, ktorej pravidelný výkon zabraňuje vzniku zubných kazov, zápalu ďasien a paradontitíde. Má preventívny aj liečebný charakter, preto ju odporúčame každému, kto si chce udržať svoj chrup dlhodobo zdravý. 

Väčšine ochorení ústnej dutiny je dnes možné predchádzať. Chorobná “kývavosť” zubov, bolestivý zápal ďasien, precitlivená zubná sklovina či zubný kaz, súvisia s premnožením baktérií, ktoré sa nepodarí odstrániť pri bežnom umývaní zubov. Zlou technikou čistenia, ako aj nesprávnymi čistiacimi pomôckami či pastami, vytvárame v ústach ideálne prostredie pre usádzanie zubného povlaku. Ten postupne v kontakte so slinami mineralizuje na zubný kameň, ktorý je nielen estetickým, ale najmä zdravotným problémom.

Dentálna hygiena je vhodná pre všetky vekové kategórie. Jediným rozdielom je frekvencia návštev dentálnej hygieny, a to podľa stavu ústnej dutiny. Ak pacient stratil svoje zuby, odporúčame mu absolvovať dentálnu hygienu, ktorá zahŕňa čistenie snímateľných protéz, ktoré môžu mať prítomný zubný kameň a pigmentácie.

Aké sú benefity dentálnej hygieny pre vaše zuby

Dentálna hygiena prebieha vo viacerých krokoch, ktoré majú za cieľ dôkladne zuby mechanicky očistiť, ale aj zabezpečiť pred budúcim poškodením. Pacientovi preto prináša mnoho výhod:

Preventívny charakter

Pravidelnou profesionálnou dentálnou hygienou dentálny hygienik odstráni prítomný zubný kameň a zubný povlak. Tým sa pacient vyhne vzniku zubnému kazu, ktorý môže vznikať práve na ťažko čistiteľných miestach.

Liečebný charakter

Pri zápale, parodontitíde a pri zubnom kaze je jedna z príčin zubný povlak a zubný kameň, ktorých baktérie vyvolávajú zápal / parodontitídu. Zubný povlak a kameň dokážeme odstrániť len profesionálnou dentálnou hygienou. 

Správna diagnostika

Prítomné pigmenty a zubný kameň častokrát zabraňujú správnemu zhodnoteniu zubov zubným lekárom. To znamená, že sa môže zubný kaz, či parodontálny vačok prehliadnuť. Príčina však nie je v lekárovi, ale v usadeninách a nečistotách na zuboch. Dentálna hygiena teda uľahčuje správnu diagnostiku pri preventívnych prehliadkach.

Estetický benefit

Pieskovanie, metóda air-flow, ktorá je v stomatológii 24Dental súčasťou dentálnej hygieny prečistí zubnú sklovinu od pigmentových nánosov, ktoré vznikajú od kávy, čajov, fajčenia, vína a ďalších podobných potravín. Vaše zuby teda budú aj na prvý pohľad vyzerať krajšie a zdravšie.

Naše referencie

Na základe 98 recenzií.
Helena Žilinská
Helena Žilinská
6. Apríl, 2022.
S touto pohotovosťou mám iba dobré skúsenosti. Takmer žiadne čakanie, dostupné parkovanie. Pri mojej poslednej návšteve mala službu veľmi príjemná a empatická pani doktorka Kučeráková, ošetrenie bolo takmer bezbolestné, i tá anestéza bolela oveľa menej, ako inde 🙂
SpeedyGonzalez
SpeedyGonzalez
30. Marec, 2022.
Mal som veľké bolesti zubu. V celej ba ma nechceli zobrať bez objednania tak som skúsil prísť do 24 dental (možné bolo prísť az po 4tej pohotovosť) Pani doktorka veľmi príjemná sestrička rovnako. Nakoľko mam panický strach zo zubárov pristup mali veľmi príjemný a odborný. 165eur je síce myslím veľká suma za vytrhnutie zubu ale inač 100percent spokojnosť.
Vladi Junior
Vladi Junior
12. Február, 2022.
Som veľmi pokojný s pohotovosťou 24dental . Sobota zavolal som že ma bolí zub - odpoved že ma ihneď bezproblémovo príjmu , parkovanie zadarmo pred ordináciou . Doktor mi všetko vysvetlil , urobil röntgen boľavého zuba , dal mi na výber z možnosti, ako ho ošetriť . Za chvíľu som bol bezbolestne ošetrený a poučený ako sa po zákroku starať chrup . Dostal som doklad o úhrade , správu od lekára o zákroku a na email röntgenový snímok . Skvelé - bezbolestne a okamžite ošetrenie - odporúčam - otvorený sú každý deň a aj sviatky .
Mary N
Mary N
1. Február, 2022.
Isla som so zapalenym zubom, nakoniec vysvitlo, ze je to deravy zub mudrosti. Kedze mam traumu a otrasny zazitok z predosleho trhania osmicky, velmi som sa bala. Pani Doktorka bola TOP! Zub vytiahla uplne paradne behom par minut! Pekne vravela co sa ide robit a ukludnila. Ani si nepamatam ked som isla s takym pozitivnym pocitom od zubara! Srdecna vdaka!
Miroslav Molnar
Miroslav Molnar
27. Január, 2022.
Za mna top služby aj personál veľmi rad rám chodím ďakujem za všetko
Ján Krišo
Ján Krišo
24. Január, 2022.
Maximalna spokojnost 🙂
nattytuu turcaniova
nattytuu turcaniova
20. Január, 2022.
vau ☺️ prvý krát čo som išla od zubára s úsmevom na tvári ☺️ Pani doktorka úžasná celkový dojem SUPER
Tomas Visnovec
Tomas Visnovec
20. Január, 2022.
Prijemna sestricka aj lekarka, profesionalny pristup.
Fero Zaruba
Fero Zaruba
14. Január, 2022.
Boli sme veľmi spokojný a vrele odporúčame r.Zárubová.

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.