Dentálna hygiena

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

Dentálna hygiena je odborné a dôsledné čistenie ústnej dutiny, ktorej pravidelný výkon zabraňuje vzniku zubných kazov, zápalu ďasien a paradontitíde. Má preventívny aj liečebný charakter, preto ju odporúčame každému, kto si chce udržať svoj chrup dlhodobo zdravý. 

Väčšine ochorení ústnej dutiny je dnes možné predchádzať. Chorobná “kývavosť” zubov, bolestivý zápal ďasien, precitlivená zubná sklovina či zubný kaz, súvisia s premnožením baktérií, ktoré sa nepodarí odstrániť pri bežnom umývaní zubov. Zlou technikou čistenia, ako aj nesprávnymi čistiacimi pomôckami či pastami, vytvárame v ústach ideálne prostredie pre usádzanie zubného povlaku. Ten postupne v kontakte so slinami mineralizuje na zubný kameň, ktorý je nielen estetickým, ale najmä zdravotným problémom.

Dentálna hygiena je vhodná pre všetky vekové kategórie. Jediným rozdielom je frekvencia návštev dentálnej hygieny, a to podľa stavu ústnej dutiny. Ak pacient stratil svoje zuby, odporúčame mu absolvovať dentálnu hygienu, ktorá zahŕňa čistenie snímateľných protéz, ktoré môžu mať prítomný zubný kameň a pigmentácie.

Aké sú benefity dentálnej hygieny pre vaše zuby

Dentálna hygiena prebieha vo viacerých krokoch, ktoré majú za cieľ dôkladne zuby mechanicky očistiť, ale aj zabezpečiť pred budúcim poškodením. Pacientovi preto prináša mnoho výhod:

Preventívny charakter

Pravidelnou profesionálnou dentálnou hygienou dentálny hygienik odstráni prítomný zubný kameň a zubný povlak. Tým sa pacient vyhne vzniku zubnému kazu, ktorý môže vznikať práve na ťažko čistiteľných miestach.

Liečebný charakter

Pri zápale, parodontitíde a pri zubnom kaze je jedna z príčin zubný povlak a zubný kameň, ktorých baktérie vyvolávajú zápal / parodontitídu. Zubný povlak a kameň dokážeme odstrániť len profesionálnou dentálnou hygienou. 

Správna diagnostika

Prítomné pigmenty a zubný kameň častokrát zabraňujú správnemu zhodnoteniu zubov zubným lekárom. To znamená, že sa môže zubný kaz, či parodontálny vačok prehliadnuť. Príčina však nie je v lekárovi, ale v usadeninách a nečistotách na zuboch. Dentálna hygiena teda uľahčuje správnu diagnostiku pri preventívnych prehliadkach.

Estetický benefit

Pieskovanie, metóda air-flow, ktorá je v stomatológii 24Dental súčasťou dentálnej hygieny prečistí zubnú sklovinu od pigmentových nánosov, ktoré vznikajú od kávy, čajov, fajčenia, vína a ďalších podobných potravín. Vaše zuby teda budú aj na prvý pohľad vyzerať krajšie a zdravšie.

Naše referencie

Vynikajúce
Na základe 150 recenzií
Katarina Šmigovska
Katarina Šmigovska
5. Marec, 2024.
Dňa 4.3 som navštívila vašu pohotovostnú ambulanciu kde ma vyšetril Dr. Assad. Som nadmierne spokojná, bol maximálne profesionálny a som rada, že som natrafila na takého pána zubára. Taktiež nemôžem nespomenúť perfektný prístup celej kliniky. Určite odporúčam, ja sa zubárov bojím ale tomuto zubárovi pôjdem bez strachu.
12TOM601
12TOM601
15. Február, 2024.
Personál veľmi milý. Po prehliadke a OPG snímke som bol informovaný o možných postupoch liečby. Samotný zákrok vďaka anestézii bezbolestný. Peňaženka zaplakala, stým som však rátal. Nenávidím zubnú kliniku ale tu mi bolo fajn a tá hodina mi rýchlo zbehla. Odporúčam. Aj skrz nádherný úsmev slečny na recepcii, ktorý mi spríjemnil deň. 🙃
Jolana Sedlakova
Jolana Sedlakova
13. Február, 2024.
Boli sme s dcérou 8 ročnou na pohotovosti a super, pozitívna skúsenosť 👌 Bez dlhého čakania, pán doktor aj sestrička boli veľmi milí, trhanie zubu prebehlo rýchlo, bez stresu a strachu. Takže super. Ďakujeme a odporúčam
Slavka Gazovicova
Slavka Gazovicova
27. Január, 2024.
Dnes podvečer som navštívila po silnej bolesti túto kliniku.Vrelo odporúčam a to ja mám panický strach zo zubárov 🙏.Tak milý doktor a sestrička je tam ,že som odchádzala fakt s úsmevom 🥰.Ďakujem Vám

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.