Dentálna hygiena

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

Dentálna hygiena je odborné a dôsledné čistenie ústnej dutiny, ktorej pravidelný výkon zabraňuje vzniku zubných kazov, zápalu ďasien a paradontitíde. Má preventívny aj liečebný charakter, preto ju odporúčame každému, kto si chce udržať svoj chrup dlhodobo zdravý. 

Väčšine ochorení ústnej dutiny je dnes možné predchádzať. Chorobná “kývavosť” zubov, bolestivý zápal ďasien, precitlivená zubná sklovina či zubný kaz, súvisia s premnožením baktérií, ktoré sa nepodarí odstrániť pri bežnom umývaní zubov. Zlou technikou čistenia, ako aj nesprávnymi čistiacimi pomôckami či pastami, vytvárame v ústach ideálne prostredie pre usádzanie zubného povlaku. Ten postupne v kontakte so slinami mineralizuje na zubný kameň, ktorý je nielen estetickým, ale najmä zdravotným problémom.

Dentálna hygiena je vhodná pre všetky vekové kategórie. Jediným rozdielom je frekvencia návštev dentálnej hygieny, a to podľa stavu ústnej dutiny. Ak pacient stratil svoje zuby, odporúčame mu absolvovať dentálnu hygienu, ktorá zahŕňa čistenie snímateľných protéz, ktoré môžu mať prítomný zubný kameň a pigmentácie.

Aké sú benefity dentálnej hygieny pre vaše zuby

Dentálna hygiena prebieha vo viacerých krokoch, ktoré majú za cieľ dôkladne zuby mechanicky očistiť, ale aj zabezpečiť pred budúcim poškodením. Pacientovi preto prináša mnoho výhod:

Preventívny charakter

Pravidelnou profesionálnou dentálnou hygienou dentálny hygienik odstráni prítomný zubný kameň a zubný povlak. Tým sa pacient vyhne vzniku zubnému kazu, ktorý môže vznikať práve na ťažko čistiteľných miestach.

Liečebný charakter

Pri zápale, parodontitíde a pri zubnom kaze je jedna z príčin zubný povlak a zubný kameň, ktorých baktérie vyvolávajú zápal / parodontitídu. Zubný povlak a kameň dokážeme odstrániť len profesionálnou dentálnou hygienou. 

Správna diagnostika

Prítomné pigmenty a zubný kameň častokrát zabraňujú správnemu zhodnoteniu zubov zubným lekárom. To znamená, že sa môže zubný kaz, či parodontálny vačok prehliadnuť. Príčina však nie je v lekárovi, ale v usadeninách a nečistotách na zuboch. Dentálna hygiena teda uľahčuje správnu diagnostiku pri preventívnych prehliadkach.

Estetický benefit

Pieskovanie, metóda air-flow, ktorá je v stomatológii 24Dental súčasťou dentálnej hygieny prečistí zubnú sklovinu od pigmentových nánosov, ktoré vznikajú od kávy, čajov, fajčenia, vína a ďalších podobných potravín. Vaše zuby teda budú aj na prvý pohľad vyzerať krajšie a zdravšie.

Naše referencie

Na základe 112 recenzií
Marcela kiliková
Marcela kiliková
21. Január, 2023.
Vynikajúci Pán doktor 👍 skvelý prístup
Kristína Mikulová
Kristína Mikulová
7. Január, 2023.
Dnes (7.1.) sme boli na pohotovosti so synom, a musím povedať, že výborný prístup. Už od pani na recepcii, cez sestričku až po ošetrujúceho lekára. Ďakujeme za Vašu trpezlivosť s malým ❤️ (hodinu sme ho nevedeli presvedčiť aby otvoril ústa) . Ďakujeme ešte raz 😊
Sam sam
Sam sam
29. December, 2022.
Skvelé miesto na ošetrenie zubov 👌👌Neskutočne ústretový a príjemný personál. Vrelo odporúčam!!
Pavol Hideghety
Pavol Hideghety
5. December, 2022.
Úžasné. Jednoducho super doktorka a super sestrička. Ďakujeme😘
Frantíšek Morávek
Frantíšek Morávek
30. Október, 2022.
Dnes 30.10.2022 som si nechal vytrhnúť dolnu osmicku na pravej strane vlastne, už len boľavé koreňové pozostatky. Ešte pred zákrokom urobený snímok a potom určite čakanie s obavou na vtup do ambulancie pred zakrokom ako to bude ďalej . Inekcia a potom zakrok ktory netrval snáď ani dve minúty, keď mi oznamil pan doktor Kolyada ze môžem z kresla, ani som tomu nechcel veriť. Som nadmieru spokojny s jeho vykonom, pristupom a aj jeho sestričky. Este raz veľké dakujem. František Morávek
Monika Kvapilova
Monika Kvapilova
26. Október, 2022.
Maximální spokojenost. Perfektní přístup celého personálu
Martin Moravčík
Martin Moravčík
24. Jún, 2022.
Príjemné prostredie, profesionálny prístup, spokojnosť nadovšetko. Pred zákrokom je možnosť dostať plyšáka keď sa bojíte zubárov. Ale nakoniec nebolo ani treba lebo všetko prebehlo bezbolestne:) + Nedá mi nezareagovať na samozvane duševne chorého pána Peter Gresko - Vás sme mali už možnosť viacerí pacienti vidieť a zažiť. Prosím nabudúce neblokujte pacientov svojimi výmyslami a dovoľte stomatológii nech ,nás skutočných pacientov, ošetria. Ak máte reálne problémy, navštívte prosím tú správnu ambulanciu, kde Vám naordinujú patričnú liečbu. Očividne z vašich recenzií neobľubujete stomatológie, ale to je zrejme váš problém, nie ich.

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.