Protetika

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

Vďaka modernej zubnej protetike dokážeme plnohodnotne nahradiť chýbajúci zub, prípadne aj celé zuby. Určite ste už počuli o zubných korunkách, mostíkoch alebo snímateľných zubných protézach. Tieto protetické riešenia majú nielen funkčný, ale aj estetický význam. Ak si myslíte, že by vám zubná protetika mohla pomôcť, konzultujte toto riešenie so zubárom, ktorý vám odporučí najvhodnejší spôsob riešenia vášho problému.

Druhy zubných náhrad

Zubné náhrady sa rozdeľujú na fixné a snímateľné. Už zo samotného názvu je vám určite rozdiel zrejmý. 

Fixné zubné náhrady

Fixná zubná náhrada je pevne spojená so zdravými zubami, nie je možné ju snímať. Do tejto skupiny patria:

Zubné korunky

Sú fixné zubné náhrady, ktoré sú pevne pripojené na zubnom tkanive. Používame ich v  prípadoch, kedy je kaz na zube príliš veľký a obyčajná výplň na ňom nebude držať. Zároveň je veľká pravdepodobnosť, že zvyšná časť zubu môže prasknúť. Vtedy sa odporúča zub obrúsiť a nasadiť naň korunku. Tá mu zabezpečí dlhú trvácnosť.

Zubné fazety

Predstavujú protetickú náhradu, ktorá vyzerá ako polokorunka a je pripevnená k prednému povrchu zubov, aby zlepšila celkový vzhľad úsmevu pacienta.

Zubné mostíky

Sú fixné zubné náhrady, ktoré nahrádzajú tri alebo viac chýbajúcich zubov. Zuby sa na oboch stranách medzery obrúsia a použijú sa ako piliere pre mostík. Ten po nasadení efektívne nahrádza chýbajúce zuby

Snímateľné zubné náhrady

Ak máte záujem o vyberaciu protézu, potom je pre vás najvhodnejším riešením práve snímateľná náhrada. Výhodou je, že ju môžete opätovne vyberať. Avšak obvykle nedosahuje kvalitatívnu úroveň fixných náhrad z hľadiska funkčnosti aj estetiky, čo je jej nevýhoda. Snímateľné náhrady rozdeľujeme na: 

Celkové náhrady

Ktoré sú v ústach položené v prípadoch, kedy pacient stratil všetky zuby.

Čiastočné náhrady

Ktoré bývajú upevnené na zvyšných zuboch, ktoré pacientovi ešte ostali. Nahrádzajú teda stratené zuby.

Naše referencie

Na základe 112 recenzií
Marcela kiliková
Marcela kiliková
21. Január, 2023.
Vynikajúci Pán doktor 👍 skvelý prístup
Kristína Mikulová
Kristína Mikulová
7. Január, 2023.
Dnes (7.1.) sme boli na pohotovosti so synom, a musím povedať, že výborný prístup. Už od pani na recepcii, cez sestričku až po ošetrujúceho lekára. Ďakujeme za Vašu trpezlivosť s malým ❤️ (hodinu sme ho nevedeli presvedčiť aby otvoril ústa) . Ďakujeme ešte raz 😊
Sam sam
Sam sam
29. December, 2022.
Skvelé miesto na ošetrenie zubov 👌👌Neskutočne ústretový a príjemný personál. Vrelo odporúčam!!
Pavol Hideghety
Pavol Hideghety
5. December, 2022.
Úžasné. Jednoducho super doktorka a super sestrička. Ďakujeme😘
Frantíšek Morávek
Frantíšek Morávek
30. Október, 2022.
Dnes 30.10.2022 som si nechal vytrhnúť dolnu osmicku na pravej strane vlastne, už len boľavé koreňové pozostatky. Ešte pred zákrokom urobený snímok a potom určite čakanie s obavou na vtup do ambulancie pred zakrokom ako to bude ďalej . Inekcia a potom zakrok ktory netrval snáď ani dve minúty, keď mi oznamil pan doktor Kolyada ze môžem z kresla, ani som tomu nechcel veriť. Som nadmieru spokojny s jeho vykonom, pristupom a aj jeho sestričky. Este raz veľké dakujem. František Morávek
Monika Kvapilova
Monika Kvapilova
26. Október, 2022.
Maximální spokojenost. Perfektní přístup celého personálu
Martin Moravčík
Martin Moravčík
24. Jún, 2022.
Príjemné prostredie, profesionálny prístup, spokojnosť nadovšetko. Pred zákrokom je možnosť dostať plyšáka keď sa bojíte zubárov. Ale nakoniec nebolo ani treba lebo všetko prebehlo bezbolestne:) + Nedá mi nezareagovať na samozvane duševne chorého pána Peter Gresko - Vás sme mali už možnosť viacerí pacienti vidieť a zažiť. Prosím nabudúce neblokujte pacientov svojimi výmyslami a dovoľte stomatológii nech ,nás skutočných pacientov, ošetria. Ak máte reálne problémy, navštívte prosím tú správnu ambulanciu, kde Vám naordinujú patričnú liečbu. Očividne z vašich recenzií neobľubujete stomatológie, ale to je zrejme váš problém, nie ich.

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.