Protetika

ZUBNÁ POHOTOVOSŤ A DENNÁ AMBULANCIA S BEZBARIÉROVÝM PRÍSTUPOM TRI VEŽE

Vďaka modernej zubnej protetike dokážeme plnohodnotne nahradiť chýbajúci zub, prípadne aj celé zuby. Určite ste už počuli o zubných korunkách, mostíkoch alebo snímateľných zubných protézach. Tieto protetické riešenia majú nielen funkčný, ale aj estetický význam. Ak si myslíte, že by vám zubná protetika mohla pomôcť, konzultujte toto riešenie so zubárom, ktorý vám odporučí najvhodnejší spôsob riešenia vášho problému.

Druhy zubných náhrad

Zubné náhrady sa rozdeľujú na fixné a snímateľné. Už zo samotného názvu je vám určite rozdiel zrejmý. 

Fixné zubné náhrady

Fixná zubná náhrada je pevne spojená so zdravými zubami, nie je možné ju snímať. Do tejto skupiny patria:

Zubné korunky

Sú fixné zubné náhrady, ktoré sú pevne pripojené na zubnom tkanive. Používame ich v  prípadoch, kedy je kaz na zube príliš veľký a obyčajná výplň na ňom nebude držať. Zároveň je veľká pravdepodobnosť, že zvyšná časť zubu môže prasknúť. Vtedy sa odporúča zub obrúsiť a nasadiť naň korunku. Tá mu zabezpečí dlhú trvácnosť.

Zubné fazety

Predstavujú protetickú náhradu, ktorá vyzerá ako polokorunka a je pripevnená k prednému povrchu zubov, aby zlepšila celkový vzhľad úsmevu pacienta.

Zubné mostíky

Sú fixné zubné náhrady, ktoré nahrádzajú tri alebo viac chýbajúcich zubov. Zuby sa na oboch stranách medzery obrúsia a použijú sa ako piliere pre mostík. Ten po nasadení efektívne nahrádza chýbajúce zuby

Snímateľné zubné náhrady

Ak máte záujem o vyberaciu protézu, potom je pre vás najvhodnejším riešením práve snímateľná náhrada. Výhodou je, že ju môžete opätovne vyberať. Avšak obvykle nedosahuje kvalitatívnu úroveň fixných náhrad z hľadiska funkčnosti aj estetiky, čo je jej nevýhoda. Snímateľné náhrady rozdeľujeme na: 

Celkové náhrady

Ktoré sú v ústach položené v prípadoch, kedy pacient stratil všetky zuby.

Čiastočné náhrady

Ktoré bývajú upevnené na zvyšných zuboch, ktoré pacientovi ešte ostali. Nahrádzajú teda stratené zuby.

Naše referencie

Na základe 98 recenzií.
Helena Žilinská
Helena Žilinská
6. Apríl, 2022.
S touto pohotovosťou mám iba dobré skúsenosti. Takmer žiadne čakanie, dostupné parkovanie. Pri mojej poslednej návšteve mala službu veľmi príjemná a empatická pani doktorka Kučeráková, ošetrenie bolo takmer bezbolestné, i tá anestéza bolela oveľa menej, ako inde 🙂
SpeedyGonzalez
SpeedyGonzalez
30. Marec, 2022.
Mal som veľké bolesti zubu. V celej ba ma nechceli zobrať bez objednania tak som skúsil prísť do 24 dental (možné bolo prísť az po 4tej pohotovosť) Pani doktorka veľmi príjemná sestrička rovnako. Nakoľko mam panický strach zo zubárov pristup mali veľmi príjemný a odborný. 165eur je síce myslím veľká suma za vytrhnutie zubu ale inač 100percent spokojnosť.
Vladi Junior
Vladi Junior
12. Február, 2022.
Som veľmi pokojný s pohotovosťou 24dental . Sobota zavolal som že ma bolí zub - odpoved že ma ihneď bezproblémovo príjmu , parkovanie zadarmo pred ordináciou . Doktor mi všetko vysvetlil , urobil röntgen boľavého zuba , dal mi na výber z možnosti, ako ho ošetriť . Za chvíľu som bol bezbolestne ošetrený a poučený ako sa po zákroku starať chrup . Dostal som doklad o úhrade , správu od lekára o zákroku a na email röntgenový snímok . Skvelé - bezbolestne a okamžite ošetrenie - odporúčam - otvorený sú každý deň a aj sviatky .
Mary N
Mary N
1. Február, 2022.
Isla som so zapalenym zubom, nakoniec vysvitlo, ze je to deravy zub mudrosti. Kedze mam traumu a otrasny zazitok z predosleho trhania osmicky, velmi som sa bala. Pani Doktorka bola TOP! Zub vytiahla uplne paradne behom par minut! Pekne vravela co sa ide robit a ukludnila. Ani si nepamatam ked som isla s takym pozitivnym pocitom od zubara! Srdecna vdaka!
Miroslav Molnar
Miroslav Molnar
27. Január, 2022.
Za mna top služby aj personál veľmi rad rám chodím ďakujem za všetko
Ján Krišo
Ján Krišo
24. Január, 2022.
Maximalna spokojnost 🙂
nattytuu turcaniova
nattytuu turcaniova
20. Január, 2022.
vau ☺️ prvý krát čo som išla od zubára s úsmevom na tvári ☺️ Pani doktorka úžasná celkový dojem SUPER
Tomas Visnovec
Tomas Visnovec
20. Január, 2022.
Prijemna sestricka aj lekarka, profesionalny pristup.
Fero Zaruba
Fero Zaruba
14. Január, 2022.
Boli sme veľmi spokojný a vrele odporúčame r.Zárubová.

Online objednávky

Otváracie hodiny

Pondelok: 17:00 – 22:00
Utorok: 17:00 – 22:00
Streda: 17:00 – 22:00
Štvrtok: 17:00 – 22:00
Piatok: 17:00 – 22:00
Sobota: 08:00 – 20:00
Nedeľa: 08:00 – 20:00

Počas štátnych sviatkov otvorené od 08:00 do 20:00.